BENZİNLİ ARABALAR

 

HPI Firestorm 10T RTR


Araba hobisi olan sanırım hemen herkez HPI araçları bilir. Bunlardan firestorm 10 t rtr ile ilgili bir makale hazırlamak istedik. Aracın fotoğraflarına baktığınızda ona sahip olmayı istememek mümkün değil. Biraz teknik ayrıntılara girmek istiyorum. Öncelikle yakıtlı, benzinli bir araç olduğunu söylemeliyim. Oldukça idaalı bir ürün olan firestorm yeni ve öncekilere göre çok daha güçlü pullstart G3.0 motoru ile taçlandırılmış. Bunun yanında son derece güçlü bir şase yapısına sahip. Off-road olarak alanlar bile bir yarış ve hız heyacanını kolaylıkla yaşayabiliyorlar. 2055 gr.lık bir ağırlığa sahip olan aracın yerden yükskliği ise 16.7 cm. Bunun yanında 32.7 cm lik bir genişliğe ve 42.5 cm.lik bir uzunluğa sahip. 2 Çekişli bu aracın KDV dahil fiyatı 13 aralık 2011 tarihi itibariyle 855 TL. civarında.

Traxxas Slash 4×4

traxxas slayer 4x4
traxxas slayer 4x4
Uzaktan kumandalı model araba denilince hemen aklıma Traxxas gelir. Benzinli arabalardan Traxxas Slash 4×4 bugünkü konumuz. Aşağıda kısaca özelliklerinden ve fiyatlarından bahsetmeye çalışacağız. Dilerseniz önce güzel bir video seyretmekle başlayalım.Videomuzu beğendiğinize eminim içeriğinde bu araba varken beğenmemek gerçekten maharet ister. Gördüğünüz üzere en kötü yol şartlarında bile müthiş bir performansa sahip. Uzaktan Kumandalı olarak yönetilen bu araba aynı zamanda son derece sağlam da. Birazdan sizlere bir video daha seyrettirmek istiyorum. Açık söyleyeyim ben böyle bir kite sahip olsaydım ona zarar gelecek diye aslı böyle bir çılgınlık yapmazdım hemde asvalt bir zeminde. Aracınızda hasarın oluşma olasılığı her ne kadar traxxas olsa da zarar gelebilir. Teknik Özelliklerinden bahsedersek;
  1. Nitro yakıtlı bir araç olduğunu öncelikle belirtmemiz gerekir.
  2. 322 mm uzunluğundadır.
  3. Suya Dayanıklıdır. 2075 and 2056 Yüksek tork seviyesi.
  4. Off-Road Kategorisindedir.
Aracın 09 Kasım 2011 tarihindeki KDV dahil fiyatı 1.200 TL civarındadır.

Traxxas Jato 3.3.


Bir çoğunuzun bir benzinli uzaktan kumandalı araba almadan önce hepimizin bildiği oyuncak rc arabalar kullandığını düşünüyorum. Bu bir hobi olmasına karşın pahalı bir hobidir. Özellikle hiç bir tecrubesi olmayan, bir çok kişi tarafından küçümsense dahi oyuncak arabalar ilk adım için önemli olabilir.
Her neyse;
Traxxas Jato 3.3
Traxxas Jato 3.3
Bildiğiniz gibi yakıtlı arabalar ya benzinli yada nitro yakıtla çalışan arabalardır. Bu yazımızda benzin ile çalışan Traxxas marka jato 3.3′ü tanıtmaya çalışacağız. Jato 3.3 okuyunca şaşırabileceğiniz özelliklere sahip. Zaten piyasada en çok satılan modellerden biri olması da bunun bir göstergesi. Jato çok kısa sürede yüksek hızlara ulaşabiliyor. Şöyle ki; 96 km hıza yanlızca 4.2 saniyede ulaşabiliyor ve 105 km. hız yapabiliyor. Elbette tüm bunlar motorun gücünü ve kalitesini gösteriyor. Fiyatı ise 855 TL. ile 892 TL arasında değişiyor. Fiyat farkı genelde ödeme şekli nedeniyle değişiyor. Havale yada eft ile ödemede çok daha uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz.

Benzinli Kumadalı Arabaları Tanıyalım.

Görsel

Yakıtlı kumandalı arabalardan benzinli, özellikle nitro yakıtlı arabaların tanıtımını ve başlangıç için gerekli bilgileri içeren bir kaç videoyu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Zaman içerisinde sitemizi takip ederek bilgi ve tecrubenizi arttırabilirsiniz.Aşağıdaki videomuzda da parçaları ve ne işe yaradıkları anlatılıyor.

Benzinli Uzaktan Kumandalı Araba

Bir erkek çocuğu tutkularından vazgeçmez. Çocukken basit çin yapımı plastik arabalarla onu kandırabilseniz de yaşı büyüdükçe daha özellikli ve profesyonel taleplerle geliyorlar. Bazılarımız ise yaşı 40 da olsa adını oyuncak değilde hobi olarak değiştirerek oyuncaklarla oynamaya devam ediyor. Ancak bu yaşlarda elbette talep Uzaktan Kumandalı Araba şeklinde hatta bunlara model araba yada yakıtlı benzinli uzaktan kumandalı araba diyebilirsiniz. Basit bir oyuncağı 20-30 liraya alıyorsunuz ama bu araçlar o kadar pahalı ki. Neredeyse basit bir otomobil bile alabilirsiniz. Bu araçlardan yakıtlı olanlar, benzinle çalışanların fiyatları 1000 Tl.nin üzerinde bir kere. İnternette yaptığım ufak bir fiyat araştırması sonrasında ortalama fiyatlarının 1500 Tl. civarında olduğunu söyleyebilirim. Örneğin aşağıdaki modelin piyasa ücreti 1580 TL. civarında bulunuyor.
benzinli uzaktan kumandalı araba
benzinli uzaktan kumandalı araba
Yeni Başlayanlar İçin Öneriler.
Bu hobiye yeni başlayanlar özellikle benzinli uzaktan kumandalı arabaları daha önce kullanmamış olanlar öncelikle başlangıç aşamasında en basit araçları tercih etmelidirler. Bu araçlar her ne kadar küçük ve basitmiş gibi görünselerde aslında içeriğinde çok farklı teknoloji ve yazılım var. Zaman zaman ayarların set-up yapılması gerekebiliyor. Bu tür işlemler de tecrube isteyen işlemlerdir.
Ancak, yeni başlayanlar için komplike bir halde, parçaları birleştirilmiş, yazılım ayarları yapılmış, direkt kullanıma hazır halde satılan araç kitleri satılıyor. Bu araçların ayrıntısıyla hiç uğraşmıyorsunuz. Direkt kullanabiliyorsunuz. Zaman içerisinde kullandıkça tecrubeniz de artacağından araca daha hakim olacaksınız. Sonrasında daha profesyonel ve komplike bir araçla yolunuza devam edebilirsiniz. Bakınız bu konuyu uzman arkadaşımız nasıl anlatmış Videoyu izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder